Instagram Son Görülme Kapatma

Instagram artık Mesajlar bölümünde kullanıcıların son görülme zamanlarını paylaşmaya başladı. Anca, kullanıcıların tepki gösterebileceğini göz önünde bulunduran yetkililer, Instagram son görülme kapatma şansı sunuyor.

545

Instagram’a gelen yeni özellikle birlikte artık Instagram’ın mesajlar bölümünde kullanıcıların son görülme zamanları gösteriliyor. Ancak bazı kullanıcılar son görülme bilgisinin paylaşılmasını istemiyor olabilir. Instagram yetkilileri de bunu göz önünde bulundurmuş olacak ki, bu özelliği pasif hale getirmenize izin veriliyor.Instagram son görülme kapatma  işleminden bahsedeceğim.

‘Son görülme zamanı’ özelliği sayesinde takip ettiğiniz kişilerin en son ne zaman aktif olduğunu görebiliyorsunuz. Aynı şekilde sizi takip edenler ve mesaj gönderdiğiniz kişiler de sizin en son aktif olduğunuz zamanı görebiliyor.

Instagram son görülme kapatma

Instagram’ın sunduğu “Son Görülme”, bir diğer adıyla “Hareket Durumu” özelliğinin kapatılması işlemi yalnızca birkaç saniyenizi alıyor.

Instagram uygulaması içindeki Ayarlar sayfasına gidin. Sayfanın aşağısında bulunan “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini devre dışı bırakın. İşlem tamam. Yapmanız gerekenler bu kadar basit.

Son görülme özelliğini devre dışı bıraktığınızda, başkalarının son görülme zamanını da göremeyeceğinizi de belirtelim.

instagram son görülme kapatma

Bunlarıda beğenebilirsiniz Bu yazarın yazıları

Cevap Ver

Emailiniz paylaşılmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.