Twitter Video İndirme

Twitter video indirme nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız tam doğru yerdesiniz

449

Twitter video indirme nasıl yapılır ? sorusunun cevabını bu ilk yazımda vereceğim. Hem masaüstü bilgisayar kullanıcıları için hemde mobil kullanıcılar için ayrı ayrı belirteceğim.İlk önce masaüstü bilgisayar kullanıcıları için anlatım yapmayı seçtim.

Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır ?
Tüm Aygıtlar Ortak Yöntem

Bu yöntemi bilgisayar,Android ve IOS içinde kullanabilirsiniz.Bilgisayar için iki farklı yöntem vardır.Bunlardan birincisi direkmen eklentisiz yöntemdir. İlk olarak twitter’da ki indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalamalıyız. Bu bağlantıyı kopyalamamız için tweet’in sağ üstünde bulunan ok işaretine tıklayarak “Tweet’in bağlantı adresini kopyala” seçeneğine tıklıyoruz. 

Instagram Fotoğraf İndirme

Bundan sonra bu adrese giderek , url boşluğuna  aldığımız bağlantıyı yapıştırıyor ve “Download” butonuna tıklıyoruz.Açılan yeni sayfada , alt taraftaki video kalitesinin belirtildiği yerdeki  “download video” yazan yere tıklayarak  videoyu indirmeyi başlatmış oluyorsunuz.

Bu yöntemi hem bilgisayar hem android hemde tabletler için kullanabilirsiniz. Ancak IOS kullanıyorsanız, yine yan menüyü açmalı ve tweeti paylaş seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Çıkan menüden “tweet’in bağlantı adresini kopyala” seçeneğine tıkladıktan sonraki geri kalan adımlar aynı şekildedir.

Tarayıcı Eklentileri

Tarayıcılara indireceğiniz eklentiler ile bu işi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer twitter’dan video indirmekle çok uğraşacaksanız,Google ve Mozilla tarayıcıları için Twitter Video Downloader isimli eklentiyi kullanabilirsiniz.

Chrome İçin Tıklayın

Mozilla İçin Tıklayın

 

 

 

 

Mobil Uygulama ile Twitter Videosu İndirme 

Android  cihazlar içinse bu iş için çok güzel bir uygulama var.Bu uygulama sayesinde hem videoları hemde gifleri kolayca indirebilirsiniz.Uygulamaya,Google Play Store’dan “Save Twitter Videos GIF” yazarak ulaşabilirsiniz yada aşağı da ki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Save Twitter Videos GIF

 

 

 

IOS cihazlar içinse malesef böyle bir uygulama yalnızca ABD mağazası için kullanılabilir durumda.Bu yüzden bir IOS kullanıcısıysanız verdiğim ilk yöntem işinizi görecektir.

Bu makalemde sizlere Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır ‘ı birkaç farklı yöntemle birlikte anlattım.Diğer sosyal medya uygulamaları içinde bunun gibi yöntemlerden yararlanabiliceğinizi unutmayın.

 

 

Bunlarıda beğenebilirsiniz Bu yazarın yazıları

2 Yorum

 1. Ali diyor ki

  Android Telefonlar için Bence En iyi video İndirme programı. “Video İndirme Mühendisi”
  Üstelik tamamen Türkçe.
  Google Play’da aratın bulursunuz.
  Hem Twitter, Hem Facebook, Hem Instagram, Hemde WhatsApp’tan durum indirebilirsiniz.

  1. atakan diyor ki

   Yorumunuz için teşekkür ederim

Cevap Ver

Emailiniz paylaşılmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.